Montované haly
chytré typové řešení

Konstrukční systém

Nosnou konstrukci montované haly se sedlovou střechou tvoří ocelová plnostěnná konstrukce (při šíři haly 10 a 15 m) nebo příhradová konstrukce (při šíři haly 20 m). Životnost cca 40 let. Povrchová úprava konstrukce je tvořena syntetickým nátěrovým systémem v šedé barvě (RAL 7016). Spojovací materiál je v pozinkovaném provedení.

Opláštění

Plášť plachtové haly je vyroben z bílé hi-tech nezateplená PVC membrány 680 g/m2 (oboustranně nánosovaná polyesterová tkanina). Stupeň reakce materiálu na oheň je B-S2, životnost cca 15 let, barva bílá, ve spodní části je po obvodu pláště šedý lem.

Plášť plechové haly tvoří trapézový plech s polyesterovým lakem. Stupeň reakce na oheň je A, životnost 40 let.

Rozměr vrat

Hala je standardně dodávána s plechovými dvoukřídlími posuvnými vraty zavěšenými na kolejnicovém systému. U haly o šíři 10 m mají vrata rozměry 3x3 m a u hal se šíří 15 a 20 m jsou rozměry vrat 3,5 x 4 m. Vrata lze umístit jak do štítové (standard), tak do boční stěny.

Splňuje sněhové zatížení

Naše haly určené pro prodej jsou dimenzované na dané sněhové zatížení - odpadá nutnost mít v pohotovosti a provozovat drahé systémy pro temperování podstřešního prostoru kvůli odtávání sněhu nebo jeho manuální odstraňování ze střechy haly.

Haly k pronájmu jsou dimenzované na zatížení pro 1. sněhové pásmo. V případě, že se Vaše místo stavby haly nachází ve vyšším než v 1. sněhovém pásmu, je v zimních měsících nezbytné odstraňovat ze střechy sníh buď mechanicky nebo temperováním haly.

Kotvení

Hala se montuje na betonovou či panelovou plochu, asfalt, zámkovou dlažbu nebo případně na jiný obdobný povrch.

Doplňky

Možnost doplňkové výbavy jako je osvětlení, druhá vrata, dveře nebo samočinné ventilační hlavice pro eliminaci kondenzace vodních kapek na stěnách haly. Doplňková vrata i dveře lze umístit jak do štítové, tak do boční stěny.

Speciální základna s kotevními prvky slouží pro osazení haly na stávající zpevněnou plochu - odpadají náklady na budování drahých betonových základů. Pozn.: Vždy nutno ověřit místní podmínky.

Mobilita

Konstrukční systém lehkých montovaných hal umožňuje jejich rychlou demontáž a přesunutí, případně její další prodloužení.

Rychlost výstavby

Dodávka haly 3 až 6 týdnů od objednání (dle aktuálních skladových zásob).